Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 28.06.2017 14:07:13 

Farnosť sv. Michala Archanjela VALASKÁ BELÁ

Duchovno - formačný pobyt v Taliansku - termíny nástupu máj alebo september 2015

Pozývame chlapcov od 18 rokov, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom duchovnom živote na polročný duchovný a formačný pobyt do komunity otcov rogacionistov v Desenzane del Garda v Taliansku  počas roka 2015 (termín dohodou), aby sa rozhodli, či cesta zasvätenia svojho života je tou správnou. Kongregácia otcov rogacionistov sa venuje mladých mužov od 18 rokov, ktorí v sebe cítia vnútorný hlas pre duchovné povolanie, či už kňazské alebo rehoľné, no nie sú rozhodnutí.
Náklady na tento pobyt sú hradené zo strany otcov rogacionistov. Za pomoci kňazov (aj slovenských ) sa budeš môcť predovšetkým ty sám rozhodnúť o svojom ďalšom duchovnom smerovaní.
Zašli svoj životopis, kontakt a následne Ťa pozveme na osobné stretnutie :                                                                 
Centrum pre duchovné povolanie, RKFÚ sv. Mikuláša, Hlavná 81, 080 01 Prešov alebo konkatedralapo@gmail.com,  kontakt tel. : 0911 487 341

 

            CENTRUM PRE DUCHOVNÉ POVOLANIA  ERA

                                                                          Hľadáš duchovné povolanie vo svojom živote ?

Kongregácia otcov rogacionistov sa venuje pomoci mladým chlapcom od 18 - 30 rokov, ktorí v sebe cítia vnútorný hlas pre duchovné povolanie (kňazské, rehoľné), no nie sú však rozhodnutí. Preto pri tejto kongregácii vzniklo Centrum pre duchovné povolania mladých  v Taliansku a taktiež  jeho kancelária vo farnosti sv. Mikulaša v Prešove, ktorá  pozýva chlapcov, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom duchovnom živote, stráviť v modlitbe, meditácii a komunikácii s kňazmi na polročný duchovný a formačný pobyt v jednom z našich Inštitútov otcov rogacionistov  v Desenzane del Garda, ktorý by si mohol absolvovať počas roka 2015.

Takto spoločne, ale hlavne Ty sám, budeš mať možnosť  rozhodnúť sa  v tejto komunite o zasvätení svojho života Kristovi. V prípade, že v sebe cítiš potrebu rozhodnúť sa o ďalšom smerovaní Tvojho života, pošli nám svoj životopis, kontakt  (e-mail, telefón) na adresu : Centrum pre duchovné povolanie, RKFÚ sv. Mikuláša, Hlavná 81, 080 01 Prešov. Následne Ťa pozveme na osobné stretnutie do Prešova, na ktorom sa ďalej dohodneme o Tvojej možnosti pobytu.

                                                             Jozef Mihaľ ,  tel. 0911.487 341, konkatedralapo@gmail.com   

 Kongregácia rogacionistov Srdca Ježišovho RCJ

Sv. Annibale Maria di Francia založil túto kongregáciu v Messine na Sicílii v roku 1897, pretože rozoznal osobitnú naliehavosť uskutočniť evanjeliový príkaz : „Proste pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu.“ Charizmou rogacionistov je prosebná modlitba za nové duchovné povolania. Zaväzujú sa k nej štvrtým sľubom. V centre ich spirituality dominuje : „Božie neprestajné volanie a ľudský život ako odpoveď“.

Aby naplnili evanjeliový príkaz, vytrvalo prosia v modlitbe za povolania, venujú sa šíreniu tejto modlitby, sprevádzaniu mladých na ceste objavovania vlastného povolania, výchove sirôt a práci s chudobnými.

Komunity rogacionistov sú v Albánsku, Argentíne, Brazílii, Kamerune, na Filipínach, v Indii, Indonézii, Iraku, Južnej Kórei, v Mexiku, Papue-Novej Guinei, Paraguaji, Poľsku, Rwande, v Španielsku, Taliansku, v USA a vo Vietname. Na Slovensku momentálne nepôsobia.

Aktivity Centra pre duchovné povolania ERA so schválením  J.E. Mons. Bernarda Bobera, arcibiskupa-metropolitu a pod záštitou PhDr.Mgr. Jozefa Dronzeka, PhD., dekana dekanátu Prešov - mesto

 

Obnova farského úradu.  

 

- Prebieha príprava projektov na obnovu farského úradu, zavedenie ústredného kúrenia do kaplnky, výmena podlahy na farskom úrade, kúpeľne...

- Zriadili sme farský účet na ktorý môžete dobrovoľne prispievať svoje milodary. Číslo farského účtu je 0020542229/6500 - Poštová banka

Pán Boh zaplať všetkým dobrodincom. Prosíme tiež aj o modlitby, zhovievavosť a o pomoc.

 


 

 

 

 
TOPlist